
A légszomj okai
Nehézlégzés, fulladás érzés, mintha valami nyomná a mellkasom, alig kapok levegőt – a légszomj érzését különböző módon írják le a betegek. Az ijesztő tünet hátterében több, életmódváltást vagy gyógyszeres kezelést is igénylő állapot is állhat. A légszomj okait dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont orvosa foglalta össze.

Köhögés csillapítása éjszaka
A köhögés amennyire hasznos, annyira zavaró is tud lenni, és nagyon kimerítő, ha emiatt éjszaka aludni sem tudunk. Dr. Dózsa Izabella tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont orvosának segítségével utána jártunk, mi okozhatja leggyakrabban és milyen módon lehetséges az éjszakai köhögés csillapítása.

Asztma és COPD távorvoslás - teljes élet, távdiagnosztikai eszközökkel
Az asztma és a COPD élethosszig tartó, krónikus betegségek, vagyis nem gyógyíthatók, de jól beállított gyógyszeres kezeléssel tünetmentességet lehet elérni. Az optimális kezeléshez hozzátartozik a jó életminőség, az érzés, hogy páciensként a fennálló betegség miatti stressz helyett, képesek vagyunk irányítani, kontrollálni a betegséget. Ehhez a megnyugtató hátteret a távorvoslás, az otthoni légzésfunkciós eszközök használata biztosítja.

Új távorvosi eszközök elérhetők a Tüdőközpontban
A pácienseink felől érkező igényekre reagálva, a Tüdőközpont tovább erősíti távorvosi szolgáltatását. Rendelőnkön keresztül elérhetőek a szükséges új távdiagnosztikai eszközök, melyek lehetővé teszik COPD-s és asztmás betegeink, megbízható otthoni monitorozását.

Koronavírus és COPD: mire figyeljenek a betegek?
A krónikus légúti betegségek fokozott rizikót jelentenek a koronavírus fertőzés szempontjából. A betegek körében magasabb a kockázata, hogy a fertőzés súlyosabb lefolyású lehet. Dr. Hidvégi Edit tüdőgyógyász, a Tüdőközpont orvosának segítségével annak jártunk utána, hogy COPD-s betegként mit tehetünk, hogy a kockázatot minimalizáljuk.

Koronavírus-járvány és asztma: maradjon kapcsolatban orvosával!
A jól beállított asztmás betegeknek is szükségük van időnként kontroll vizsgálatokra. Az orvosi találkozó soron kívül is indokolt, ha a tünetek rosszabbodnak, vagy kérdés merülne fel. A jelenlegi helyzetben erre távkonzultáció formájában van lehetőség, mellyel kapcsolatban dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont orvosa adott bővebb felvilágosítást.

Tüdőgyulladás: házi praktikák a gyorsabb felépülésért
A tüdőgyulladás komoly betegség, ha a tüneteit észleljük, mindenképp konzultáljunk orvossal. A kivizsgálás és a gyógyszeres kezelés mellett azonban már érdemes néhány kiegészítő kezelést is bevetni, amikkel segíthetjük a gyorsabb felépülést. A tüdőgyulladás házi praktikákról dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológust, a Tüdőközpont főorvosát kérdeztük.

Köhögés ellen házilag – mivel csillapíthatjuk a tüneteket?
Sok légúti betegség tünete lehet, így elhúzódó köhögés esetén elsődleges az orvosi kivizsgálás. Ha azonban fény derült a köhögést kiváltó okra – ami lehet akár egy légúti fertőzés - a zavaró panasz a kezelés ellenére, akár hetekkel az akut betegség lezajlását követően is megmaradhat. Dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológust, a Tüdőközpont orvosát az otthoni kezelésről kérdeztük: mit használhatunk köhögés ellen házilag, a mostani hurutos időszakban?

„AZ EGÉSZSÉG MEGŐRZÉSÉNEK SZÁMOS FORMÁJA LÉTEZIK”
A Tüdőközpont a Prima Medica Egészség Csoport tagjaként a napokban adta át a "Brown Friday" programban összegyűlt összeget. A Ferences Rendtartomány központi alapítványa Karácsony előtt ismét meghirdette a "Brown Friday" programot és adománygyűjtést. A „brown” szó, vagyis a „barna” a ferencesek habitusára és csuhájuk a színére utal, ez által pedig a rend által képviselt értékekre: az alázatra, az egyszerűségre és a szegénységre.

Koronavírus: légúti betegek fokozott veszélyben
A koronavírus fertőzés szempontjából fokozottan veszélyeztetett csoportnak számítanak a krónikus légúti betegséggel élők. A megelőzés lépéseiről dr. Hidvégi Edit tüdőgyógyászt, a Tüdőközpont orvosát kérdeztük.