Orvos Válaszol

Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.

Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!

Kedves Látogatónk!

Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.

Üdvözlöm!
34 éves nő vagyok.15 éve derült ki,hogy asztmás vagyok symbikortot,utána dimeniot használtam,de 3 éve nem kell használnom semmit.Nincs panaszom.Mikor pánikbeteg lettem sokszor el kellett mennem az ügyeletre mert nehézlégzésem volt,de a pulzoximéter 99-et mutatott,és az orvos mondta,hogy csak a pániktól éreztem a nehézlégzést.Az elmúlt pár hétbe,újra rám tört a nehézlégzés,otthon is van pulzoximéterem 97-98 at mutatott ilyenkor.Azt szeretném,kérdezni,létezik olyan erős szorongás,vagy pánikroham ami pulzoximéterrel is mérhető fulladást okoz,vagy az csak tényleg "fejben" létezik?Vagy előfordulhat esetleg,hogy újra előjön az asztmám?Köszönöm
Kedves Kérdező!

Az asztma egy tünetmentes időszak után ismét jelentkezhet, ezért nemcsak a pulzoximéterrel kell mérni az oxigént, hanem a beteg légzését is meg kell hallgatni. Ventolin alkalmanként használható.

A pánik roham egyébként tényleg okozhat olyan fulladás-érzést, ami nem jár oxigén csökkenéssel, sípoló légzéssel, csak az "érzete" van meg. Ezen pszichológus/pszichiáter tud segíteni.



Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit

pulmonológus szakorvos

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel